اخبار موسسه تصویر شهر

Image

ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان تهرانی در پردیس سینمایی تماشا آغاز شد. جمعی از دانش آموزان تهرانی روز شنبه در پردیس سینمایی «تماشا» به تماشای فیلم سینمایی «لکنت» ساخته...

 ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان تهرانی در پردیس سینمایی تماشا آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، جمعی از دانش آموزان تهرانی روز شنبه در پردیس سینمایی «تماشا» به تماشای فیلم سینمایی «لکنت» ساخته محمدرضا حاجی‌غلامی نشستند. 
در ابتدای این مراسم پس از اجرای سرود جمهوری اسلامی توسط بچه‌ها با همراهی عمو مهرداد (نوازنده) مجید قناد مجری این برنامه با خوشامدگویی به بچه‌ها گفت: از بنیاد سینمایی فارابی و مرکز توسعه سینمای کودک و نوجاون به خاطر اجرای این برنامه تشکر می‌کنم.
در ادامه بچه‌ها به تشویق سینماگرانی پرداختند که با همت آنها اجرای این ویژه برنامه محقق شده است.
افتتاح جشن نیز با حضور حبیب ایل‌بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، نادر سلیمانی، فرهاد بشارتی و مهیار مجیب مجری و تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی کودک و نوجوان روی سِن و بریدن کیک جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» صورت گرفت.
ایل بیگی نیز در ادامه خطاب به کودکان و نوجوانان گفت: همواره خوب و شاد باشید و امیدوارم دوستانم بتوانند فیلم‌هایی خوب برای کودکان و نوجوانان بسازند.
اجرای آهنگ کلاه قرمزی و همخوانی بچه‌هابا آن، حضور چهار قلوها روی صحنه و همراهی با عمو قناد برای معرفی فیلم لکنت و کارگردان آن، اجرای چند قطعه موسیقی توسط عمو مهرداد و همخوانی بچه‌ها با او، گفت‌وگوی مجید قناد با تعدادی از مربیان و اظهار خرسندی آنها از برگزاری جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» از دیگر بخش های این مراسم بود.
ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با همراهی مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، سازمان سینمایی، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.
سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه 9 بهمن در پردیس تئاتر تهران آغاز به کار کرد.
در این دوره از جشنواره به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده‌، 22 فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)، 3 اثر در بخش پویانمایی، 10 فیلم در بخش نگاه نو، 7 فیلم کوتاه و 5 مستند رقابت می‌کنند.
نمایش عمومی فیلم‌ها در پردیس سینمایی ملت تهران و 56 سالن سینما در مراکز استان‌ها تا 22بهمن ماه به استثنای روزهای 19 و 20 بهمن ماه و هم‌زمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ادامه خواهد داشت.
سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر از 10 الی 22 بهمن در تهران در حال برگزاری است.