اخبار موسسه تصویر شهر

با حکم مدیرعامل موسسه تصویرشهر؛
Image

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، با موافقت ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و طی حکمی از سوی مدیرعامل این موسسه، دکتر مریم جلالی به سمت مدیر پردیس سینما گالری ملت منصوب شد.

طی حکمی از سوی سیدعلی احمدی، مدیر پردیس سینما گالری ملت منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، با موافقت ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و طی حکمی از سوی مدیرعامل این موسسه، دکتر مریم جلالی به سمت مدیر پردیس سینما گالری ملت منصوب شد.

مریم جلالی دهکردی دارای مدرک دکترای مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی است که از سال 69  به عنوان برنامه ساز کار خود را در رادیو آغاز کرد و از سال 80 در سمت مدیر رسماً به فعالیت خود ادامه داد.

این مدیر فرهنگی از سال 87  به مدت سه سال به عنوان مدیر گروه فرهنگی اجتماعی شبکه تهران فعالیت داشته که در طی این مدت با تغییر در ساختار برنامه هایی چون: «در شهر»، «به خانه برمیگردیم» ، «تهران بیست» و... تحولات مثبتی را در این شبکه به وجود آورده است. وی همچنین سابقه راه اندازی گروه خانواده شبکه ی دو سیما و برنامه هایی چون «زنده باد زندگی» ، «مجله بارداری»، «جیوگی»، «دایره زندگی»، «از لاک جیغ تا خدا» »، نویسندگی و کارگردانی هنری آیتم مجله های تلویزیونی در «صبح بخیر ایران» و «تا مهر» گروه اجتماعی شبکه یک سیما و برنامه هایی چون: «کوله پشتی» ، «جزر و مد »، «ماه عسل» در مرحله راه اندازی شبکه سه سیما را نیز در کارنامه فعالیت های فرهنگی و هنری خود به ثبت رسانده است.

از دیگر فعالیت ها و سوابق دکتر مریم جلالی می توان به طراحی، عضویت در شورای طرح و برنامه گروه اجتماعی شبکه یک، عضویت در شورای نویسندگان و نویسنده ی برنامه « شب شرقی» در پخش شبکه یک، عضویت در شورای محتوایی و نظارت پخش شبکه یک، مسئولیت طرح و برنامه گروه اجتماعی شبکه سه، طراحی و نویسندگی برنامه های «به خانه برمیگردیم» ،«جمعه تعطیل نیست»، «شب بخیر تهران»، «تهران بیست» و عضویت شورای طرح و برنامه گروه اجتماعی شبکه تهران ، طراحی، نویسندگی و کارگردانی هنری و... اشاره کرد.

همچنین چندی پیش نیز با حکم مدیرعامل موسسه تصویر شهر، مسعود نجفی به عنوان مدیر پردیس سینمایی تماشا منصوب شد.

مسعود نجفی دانش آموخته طراحی صنعتی و مدیریت فرهنگی بوده و از ابتدای دهه 80 همکاری‌اش را با خبرگزاری «ایسنا» به عنوان خبرنگار سینمایی آغاز کرده است.

وی ضمن همکاری با نشریات و برنامه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی، سردبیری ماهنامه «صداپیشه» را بر عهده داشته است. از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به ساخت مستندهایی چون «قیصر 40 سال بعد»، «مرد آواها»، «یه اتفاق ساده»، «آقای بازیگر»، «جمشید در گلستان»، «حاج کاظم»،«سید سلیمان»، «سه روایت از زندان» و همچنین آماده‌سازی کتاب‌های «مرور 30 دوره جشنواره فیلم فجر»، «30 دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران» و «30 سال جشنواره فیلم دفاع مقدس» و سردبیری بیش از 40 کاتالوگ جشنواره سینمایی از جمله فجر (5دوره)، کودک (2 دوره)، سینما حقیقت (4 دوره)، کوتاه تهران (6 دوره)، پلیس (3 دوره)، مقاومت (2 دوره)، فیلمنامه انقلاب اسلامی(3 جلد)، ویدئویی یاس و جشن هفدهم سینما اشاره کرد.

نجفی علاوه بر حضور در شورای مدیران جشنواره‌ فیلم فجر در دوره‌های 30 و 31، نخستین جشنواره فیلم‌های ویدئویی و هیات داوران بخش سینمایی شانزدهمین جشن سینمای ایران، عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی است.

 او در حال حاضر عضو شورای مرکزی و رییس کانون طراحان و مدیران تبلیغات سینمای ایران است و مانند سال گذشته دبیری چهارمین جشنواره فیلم‌های صنعتی و فناوری را بر عهده دارد.

خاطر نشان می شود که عادل رجبعلیان که پیش از این مدیریت پردیس سینمایی تماشا را به عهده داشت به عنوان مدیر پردیس سینمایی رازی منصوب شد.