اخبار موسسه تصویر شهر

Image

هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه «تصویر شهر» با اشاره به افت جدی فروش فیلم ها در ماه رمضان به باشگاه خبرنگاران گفت: علت اصلی افت فروش فیلم ها در ماه رمضان، نوع چیدمان فیلم ها است، به طوری که آثار گمنامی که...

هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر و مدیر پردیس سینمایی ملت هم عنوان کرد: همانطور که در رمضان امسال مشاهده می‌کنیم، فروش‌ها افت جدی پیدا کرده که علت اصلی آن نوع چیدمان فیلم هاست. به طوری که آثار گمنامی که مردم از آن‌ها ارتباط ذهنی و قبلی ندارند و در جشنواره‌ها هم اتفاق خاصی برای آن‌ها رخ نداده، اکران شدند.

وی افزود: در این شرایط فیلم‌ها خودشان، خودشان را باید نشان دهند و بالا بکشند و فقط «سامورای در برلین» است که توانسته نسبت به بقیه بهتر عمل کند. از طرفی تبلیغات شهری این آثار هم در سطحی که مناسب باشد، دیده نمی‌شود و تقریباً طرح اذان تا اذان تعطیل است و استقبال خوبی از آن نشده است.

این مدیر سینمایی اضافه کرد: مسائل مختلفی چون مشکلات اقتصادی هم در عدم استقبال مخاطبان از سینما بی تاثیر نیست و قطعاً تاثیر جدی در فرآیند مراجعه به سینما گذاشته است؛ اما به نظرم مهمترین علت، چیدمان فیلم‌ها بود که با اقبال جدی از سوی مخاطبان روبرو نشدند.

وی عنوان کرد: در این شرایط هنوز «تگزاس ۲» و «متری شیش و نیم» و تا حدودی «سامورایی در برلین» در فروش تاثیر دارند. اگر زمینه‌ای برای تولید فیلم‌هایی با موضوع ماه مبارک رمضان و آثاری که فضای معنوی بیشتری دارند آماده شود، اتفاق بهتری در جذب مخاطب خواهد افتاد. امیدوارم برای عید فطر که در آن قرارداد چند فیلم خوب به چشم می‌خورد، شاهد رونق بیشتر سینما باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

#هاشم_میرزاخانی
#میرزاخانی