اخبار موسسه تصویر شهر

پروانه معصومی:
Image

پروانه معصومی: امروز اگر بخواهم به نکته خوشحال‌کننده‌ای اشاره کنم بزرگداشتی است که برای داریوش اسدزاده در جشنواره فیلم شهر گرفته شد و این بزرگداشت برای این هنرمند که در بستر بیماری بود به طور قطع روحیه‌بخش و خوشحال‌کننده بود.

پروانه معصومی با ابراز تأسف از درگذشت داریوش اسدزاده گفت: به طور قطع از دست دادن این هنرمندان در هر زمان تلخ است اما خوشحالم که در آخرین روزهای عمرش در جشنواره شهر بزرگداشتی برای او برگزار شد.
پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار دیباچه اظهار داشت: در فیلم سینمایی «ساکن خانه چوبی» که داریوش اسدزاده بازی کرده است، من نیز بازیگر بودم اما از آنجا که نقش‌هایمان به هم مرتبط نبود با هم دیالوگ های  چندانی نداشتیم ولی شناختی که از او دارم برای من معرف هنرمندی فرهیخته و با دانش است.
معصومی خاطرنشان کرد: مرگ اتفاقی طبیعی است اما ما هر زمان که بزرگانی چون داریوش اسدزاده را از دست بدهیم برای ما اتفاقی تلخ محسوب می‌شود. داریوش اسدزاده از آن دست بازیگرانی است که می‌تواند برای نسل جوان و علاقه‌مند به هنر بازیگری یک الگوی مناسب باشد. صحبت‌هایی که درباره او می‌شود نشان از این است که اسدزاده هنرمندی ارزشمند و با اخلاق بوده است.
رفتن به سراغ داریوش اسدزاده و از او در بستر بیماری  تقدیر کردن اتفاقی پسندیده و خوشحال‌کننده بود!
وی افزود: ما باید قدر این هنرمندانمان را وقتی بدانیم که هنوز در قید حیات هستند و امروز اگر بخواهم به نکته خوشحال‌کننده‌ای اشاره کنم بزرگداشتی است که برای داریوش اسدزاده در جشنواره فیلم شهر گرفته شد و این بزرگداشت برای این هنرمند که در بستر بیماری بود به طور قطع روحیه‌بخش و خوشحال‌کننده بود.
داریوش اسدزاده نتوانست در این مراسم بزرگداشت خودش حضور داشته باشد اما رفتن به سراغ او و از او در بستر بیماری در بیمارستان تقدیر کردن اتفاقی پسندیده و خوشحال‌کننده بود.
این بازیگر در ادامه گفت: هنرمندان بزرگ ، احتیاجی به بزرگداشت گرفتن ندارند و این ما هستیم که می‌توانیم با قدردانی از آنها و برگزاری مراسم‌های بزرگداشت به آنها یادآوری کنیم که فراموششان نکرده‌ایم و خوشبختانه این اتفاق برای داریوش اسدزاده تا حدی در جشنواره فیلم شهر افتاد.
بازیگر فیلم سینمایی «ناصرالدین شاه آکتور سینما» در پایان اظهار داشت: داریوش اسدزاده از آن دست هنرمندانی بود که تا آخرین لحظات زندگی‌اش هنرمند باقی ماند و می‌بینیم که حتی در آخرین سال زندگی‌اش نیز به عنوان بازیگر در یک فیلم حضور داشته است. او بازیگری توانمند و با سواد بود که مخاطب با هنرش ارتباط برقرار می‌کرد و نقش‌هایی که او ایفا می‌کرد را می‌تواند باور کند.
گفتنی است داریوش اسدزاده صبح روز یکشنبه سوم شهریور در سن 96 سالگی از دنیا رفت.

منبع: دیباچه