اخبار موسسه تصویر شهر

Image

حبیب اسماعیلی و محمدرضا مصباح از تهیه‌کنندگان سینما درباره اهمیت اضافه شدن سالن‌های سینما گفتند. حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده و پخش کننده سینمای ایران، پیرو اضافه شدن هفت سالن سینمایی به پردیس سینمایی ملت و تأثیر آن بر اکران...

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده و پخش کننده سینمای ایران، پیرو اضافه شدن هفت سالن سینمایی به پردیس سینمایی ملت و تأثیر آن بر اکران فیلم‌هایی سینمایی گفت: به مدیر سینما ملت و همکارانشان برای راه‌اندازی این سالن‌ها، خسته نباشید می‌گویم. علاوه بر افزایش تعداد سالن‌ها احداث پارکینگ برای این‌ پردیس سینمایی از نکات بسیار حائز اهمیت بود.
وی ادامه داد: اضافه شدن سالن‌ها باعث می‌شود که فیلم‌هایی که در عرض سال اکران‌ نمی‌شوند یا فضا یا زمان مناسب برای اکران ندارند، فضای لازم برای اکران آنها فراهم شود.
اسماعیلی در پایان گفت: هر صندلی که به پردیس‌های سینمایی اضافه می‌‌شود، قابل تقدیر است و انشاءالله از این دست اتفاقات در سینماهای دیگر هم بیفتد و فیلم‌ها بتوانند در پردیس‌های سینمایی به راحتی اکران‌ شوند.
محمدرضا مصباح تهیه‌کننده سینما نیز درباره افزایش هفت سالن سینمایی به پردیس سینمایی ملت و تأثیر آن بر اکران فیلم‌ها عنوان کرد: جای خوشحالی و خرسندی است که هفت سالن سینمایی به پردیس سینمایی ملت اضافه شده است و باید از کسانی که این توسعه را رقم زدند، تشکر کرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر سرانه بسیار پایین سالن‌ها و صندلی‌های سینما نسبت به جمعیت را شاهدیم، هرچقدر این توسعه‌ها بیشتر اتفاق بیفتد به رشد فرهنگ و هنر این کشور کمک می‌شود.
تهیه‌کننده فیلم‌ سینمایی پوست با اشاره به موقعیت خاص پردیس سینمایی ملت، توضیح داد: با توجه به مکان قرارگیری و دسترسی راحت به این پردیس سینمایی، افزایش هفت سالن در آن را می‌توان به فال نیک گرفت و امیدوارم روز به روز شاهد افزایش سالن‌های سینما در همه نقاط کشور باشیم.
لازم به یادآوری است که سالن‌های جدید پردیس سینمایی ملت شامل: 6 سالن نمایش، یک سالن همایش چند منظوره و همچنین فود کورت، کافی شاپ و پارکینگ با ظرفیت 700 واحد با حضور شهردار تهران، رییس سازمان سینمایی و مدیران شهرداری و ارشاد، هنرمندان و سینماگران هفتم بهمن ماه افتتاح شد که این پردیس سینمایی با افتتاح سالن‌‌های جدید و نیز بازسازی شدن سالن‌های موجود، ظرفیت خود را به 1900 صندلی با تعداد متنوع از 50 تا 310 صندلی افزایش داد که همزمان با جشنواره فیلم فجر با میزبانی اهالی رسانه و هنرمندان به ناوگان اکران اضافه و به بهره‌برداری رسیده است.

منبع: تسنیم