اخبار موسسه تصویر شهر

Image

اخیرا به کوشش موسسه تصویر شهر 900 صندلی به ظرفیت «پردیس ملت» و سینمای ایران اضافه شد، با توجه به اینکه این اتفاق می‌تواند با اضافه شدن امکانات رفاهی جنبی مانند پارکینگ همراه باشد، می‌تواند به سینما رفتن مردم کشور و تهران کمک شایانی کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، غلامرضا موسوی، تهیه‌کننده سینما درباره افزایش ظرفیت سالن‌های پردیس ملت گفت: ما حداقل پنج هزار سالن سینما بر اساس آن چیزی که بخش فرهنگی یونسکو برنامه‌ریزی کرده است برای کشورمان لازم داریم، از سوی دیگر در حال حاضر حداکثر 400 پرده در سراسر کشور داریم.

وی افزود: اخیرا به کوشش آقای میرزاخانی 950 صندلی به ظرفیت پردیس ملت و سینمای ایران اضافه شد. با توجه به اینکه این اتفاق می‌تواند با اضافه شدن امکانات رفاهی جنبی مانند پارکینگ همراه باشد، می‌تواند به سینما رفتن مردم کشور و تهران کمک شایانی کند. من به ایشان و همکارانشان به خاطر این سرعت و دقت و این تعداد صندلی تبریک می‌گویم و امیدوارم با مدیریت ایشان شاهد گسترش اتفاقات بهتری در سینمای ایران باشیم.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «من مادر هستم» درباره گسترش پردیس‌های سینمایی عنوان کرد: زمانی که «پردیس کوروش» افتتاح شد و اهالی تجارت متوجه شدند با اضافه شدن سالن‌های سینما مشتری بیشتری به مجتمع‌های تجاری رجوع می‌کنند، بسیاری از مجتمع‌های تجاری به این سمت و سو رو آوردند که با ساخت سالن‌های سینمایی بتوانند به جذب مشتری بیشتری برای بخش تجاری خود بپردازند. خوشبختانه همین نهضت باعث شد که ما در بسیاری از مراکز و شهرهای بزرگ شاهد تأسیس سالن‌های جدید سینمایی باشیم. امیدوارم این سیاست همچنان ادامه پیدا کند و بتوانیم به بخشی از ظرفیتی که بر اساس تعریف یونسکو نیازداریم، برسیم.

 سالن های جدید پردیس سینمایی ملت شامل: شش سالن نمایش، یک سالن همایش چند منظوره و همچنین فود کورت، کافی شاپ و پارکینگ با ظرفیت ۷۰۰ واحد با حضور شهردار تهران، رییس سازمان سینمایی هفتم بهمن ماه افتتاح شد که این پردیس سینمایی با افتتاح سالن‌‌های جدید و نیز بازسازی شدن سالن‌های موجود، ظرفیت خود را به ۱۹۰۰ صندلی با تعداد متنوع از ۵۰ تا ۳۱۰ صندلی افزایش داد که همزمان با جشنواره فیلم فجر با میزبانی اهالی رسانه و هنرمندان به ناوگان اکران اضافه شده و به بهره برداری رسیده است.