اخبار موسسه تصویر شهر

محمد درمنش :
Image

محمد درمنش گفت: وقتی شرایط سالن و نمایش استاندارد باشد مخاطب نیز از فیلم دیدن لذت می‌برد و احساس می‌کند کالای فرهنگی خوبی به او ارائه می‌شود، لذا زمان اکران نیز از فیلم استقبال خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، محمد درمنش، امسال با تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «آن شب» در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. او درباره ارتقای کیفیت تجهیزات پردیس سینمایی ملت گفت: به نظر من امسال اولین دوره‌ در چند سال اخیر بود که احترام و شأن مردم برای فیلم دیدن حفظ می‌شد. یکی از علت‌های اصلی آن هم این بود که سالن‌های اصحاب رسانه، هنرمندان و علاقمندان تفکیک شده بود.

وی افزود: همچنین به دلیل پدیده DCP امکان اکران همزمان فیلم‌ها نیز وجود داشت و این موضوع بسیار به بهتر فیلم دیدن کمک می‌کرد. پیشتر برای اکران همزمان یک فیلم در چهار سالن باید از فیلم کپی گرفته می‌شد ولی امروز پدیده DCP  به همراه گسترش سالن‌های پردیس سینمایی اتفاق بسیار خوبی است.

نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «دوشیزه» ادامه داد: خدماتی مانند سالن نمایش، صندلی، تهویه، نور پرده و کیفیت صدا و حتی فضایی برای پارکینگ برای بسیاری از مخاطبان سینما مهم است که عدم وجود یکی از این موارد در گذشته ممکن بود مخاطب را از سینما آمدن منصرف کند. اما اکنون با ارتقای این خدمات، مخاطبان با اشتیاق بیشتری برای تماشای فیلم به سینما می‌آیند.

وی با اشاره به کیفیت صدای فیلم سینمایی «آن شب» گفت: صدای این فیلم در امریکا کار شده بود، دارای 6 باند صدا و کاملا سوراند بود، یعنی به صورت چرخشی داخل سالن می‌آمد و صدا برای چنین فیلمی که در ژانر رمزآلود و معمایی بود نقش زیادی داشت. کیفیت صدای این پردیس سینمایی به نمایش بهتر این فیلم بسیار کمک کرد.

درمنش خاطرنشان کرد: وقتی شرایط سالن و نمایش استاندارد باشد مخاطب نیز از فیلم دیدن لذت می‌برد و احساس می‌کند کالای فرهنگی خوبی به او ارائه می‌شود، لذا زمان اکران نیز از فیلم استقبال خواهد شد. من از این اتفاق خوشحال شدم و آن را به فال نیک می‌گیرم. همچنین محلی که برای برگزاری نشست‌ها در نظر گرفته شده بود بسیار خوب بود.

این مدیر فیلمبرداری اضافه کرد: امسال پردیس ملت تلاش خود را کرده بود که شأن و احترام مخاطب را حفظ کند و من بسیار راضی بودم. تلاش‌های آقای میرزاخانی و همکارانشان برای ارتقای کمی و کیفی سالن‌ها کاملا مشهود بود و جای تشکر و تقدیر دارد. البته ایشان اساسا انسان فعالی است و هر جا که می‌رود معمولا با خود آبادانی می‌آورد. امیدوارم از این دست اتفاقات در بقیه پردیس‌ها هم بیفتد که قطعا حاصل خوبی خواهد داشت.