اخبار موسسه تصویر شهر

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خروج»:
Image

حبیب والی‌نژاد گفت: امسال با آرامش و راحتی به تماشای فیلم نشستیم و فضای خوبی ایجاد شده بود، احساس می‌کنم این پردیس تبدیل به فضای مناسبی برای برگزاری هر گونه رونمایی فیلم، رویداد و فعالیت‌های فرهنگی و هنری شده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر ، حبیب والی‌نژاد، امسال با تهیه‌کنندگی دو فیلم سینمایی «خروج» و «لباس شخصی» در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. او عملکرد پردیس سینمایی ملت را به عنوان سینمای رسانه در این دوره از برگزاری جشنواره فیلم فجر، مثبت ارزیابی کرد و گفت: امکاناتی که امسال از نزدیک در پردیس ملت شاهد آن بودم بسیار عالی بود و فکر می‌کنم نیاز به چنین جایی با این وسعت و امکانات، مختص دیدن آثار سینمایی شدیدا حس می‌شد. کمتر جایی دیدم که این سطح از امکانات یکجا فراهم شده باشد. معمولا پردیس‌های سینمایی بیشتر به خاطر مرکز خرید بودن، شلوغ و پر رفت و آمد است ولی اینجا اختصاصا برای سینما است.
وی افزود: سال‌های گذشته تعداد سالن‌ها کمتر بود و محلی برای استراحت وجود نداشت ولی امسال با آرامش و راحتی به تماشای فیلم نشستیم و فضای خوبی ایجاد شده بود. از سالن‌های این پردیس دیدن کردیم و من احساس می‌کنم این پردیس تبدیل به فضای مناسبی برای برگزاری هر گونه رونمایی فیلم، رویداد و فعالیت‌های فرهنگی و هنری شده است. 
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» درباره محل برگزاری نشست‌های پرسش و پاسخ فیلم ها گفت: سالنی که برای نشست‌ها در نظر گرفته شده بود بسیار خوب بود. نوع چیدمان صندلی‌ها به صورت گرد، پالکانی و نزدیک به هم بود که احساس راحتی، نزدیکی و صمیمیت خاصی با مخاطبان داشتیم. پیش از این سالن نشست‌ها بسیار باز و بزرگ بود و چندان نمی‌شد با افراد داخل نشست ارتباط گرفت.
والی‌نژاد با اشاره به کیفیت خوب صدا و تصویر در پردیس ملت عنوان کرد: خوشحالم که آقای میرزاخانی از فضایی در اختیارشان قرار گرفته به بهترین شکل استفاده کرده‌اند، برای آن فکر کرده و به طراحی زیرساختی پرداختند که برای آیندگان هم ماندگار خواهد شد. این طراحی فضا را به نحوی برای همه قابل استفاده می‌کند. از هر کنجی از ساختمان که فکرش را هم نمی‌کردیم به بهترین شکل استفاده شده و از محل برگزاری نشست‌ها هم به عنوان محلی برای تئاتر نیز می‌توان استفاده کرد. 
وی خاطرنشان کرد: این قبیل اقدامات نمونه خوبی برای الگوبرداری سایر اماکن فرهنگی است. پیشنهاد من این است که از این اقدامات مستندی تهیه شود مبنی بر این که این بنا در ابتدا به چه شکل بوده، اکنون چگونه از همه جای آن بهره‌برداری بهینه شده و تبدیل به مکانی لذت‌بخش شده است. همچنین امکانات آن همچون صدا و تصویر، تهویه سالن‌ها، طبقه فود کورت و پارکینگ بسیار عالی است. از آقای میرزاخانی و همکارانشان بسیار سپاسگزارم. 
این تهیه‌کننده با اشاره به تاثیر این قبیل اقدامات روی استقبال مردم و خانواده‌ها از سینماها اضافه کرد: گسترش این گونه اقدامات روی سینما رفتن مردم بسیار تاثیرگذار است. پردیس سینمایی ملت اکنون تبدیل به محلی ایده‌آل برای تفریح خانواده‌ها شده است. خانواده ها می‌توانند در مکانی به دور از ترافیک و دارای پارکینگ در کنار هم به تماشای فیلم بنشینند و در کنار آن از فضای پارک برای تفریح کودکان نیز استفاده کنند.