اخبار موسسه تصویر شهر

Image

آیین راه‌اندازی آزمایشی «سینما و مرکز همایش بهاران» با حضور هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر، علیرضا زندوکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری، محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ و محمد سعادت رییس فرهنگ‌سرای سردار حاج قاسم سلیمانی، شنبه ۲۶ بهمن در این فرهنگ‌سرا برگزار شد.

هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر نیز با اشاره به اینکه در راستای اهداف توسعه مراکز فرهنگی در حوزه سینما، سازمان فرهنگی هنری قصد دارد بناهایی که قابلیت استفاده به عنوان سینما دارد، در اختیار نمایش آثار روز سینمایی قرار دهد تصریح کرد:  فرهنگسراهایی که ظرفیت اکران نمایش فیلم را دارند بررسی می کنیم، برای مثال  فرهنگسرای خاوران و گلستان می تواند دو مرکز فرهنگی هنری سازمان در این خصوص باشد.

وی با بیان اینکه منطقه ۱۷ ازلحاظ دارا بودن سالن سینما، کم برخوردار است و به یاری خدا امروز با افتتاح آزمایشی سینما بهاران شاهد آغاز نمایش فیلم‌های سینمایی روز خواهیم بود افزود: هرچقدر اوقات فراغت خانواده‌ها را تامین کنیم، در هدایت شهروندان به یک زندگی سالم سهم کوچکی خواهیم داشت.

وی درباره امکان نمایش فیلم‌های روز همزمان با سایر سینماها عنوان کرد: در سال‌های گذشته، گرفتن کپی نمایش فیلم با چالش‌های فنی رو به رو بود، اما امروز با امکانات دیجیتال، سینما بهاران آسان‌تر می‌تواند فیلم‌های روز را نمایش دهد. البته بر اساس قانون، هر فیلم سینمایی تعداد مشخصی نمایش در تهران می‌تواند داشته باشد و پخش کننده هم در هفته اول و دوم اکران، فیلم را در سالن‌های پرمخاطب نمایش می‌دهد، اما برنامه ریزی می‌کنیم که از هفته سوم، فیلم‌های اکران روز را داشته باشیم.

میرزا خانی درباره قیمت بلیت سینما بهاران نیز افزود: درجه‌بندی سینماها را شورای صنفی نمایش بر اساس موقعیت جغرافیایی، امکانات مجموعه و... انجام می‌دهد و این مجموعه به‌عنوان یک سینمای ممتاز با قیمت بالا لحاظ نمی‌شود. به عنوان مثال پردیس سینمایی رازی تنها پردیسی است که قیمت بلیت آن در همه روزهای هفته نیم‌ بهاست، سعی می‌کنیم این مجموعه نیز با حداقل قیمت بلیت ارائه خدمات کند.

سینما بهاران در منطقه ۱۷ تهران با نمایش فیلم «۲۳ نفر» برای شهروندان منطقه با حضور مسئولان شهری و فرهنگی-هنری به صورت آزمایشی بعدازظهر شنبه ۲۶ بهمن ماه راه اندازی شد. این فیلم به مدت یک هفته هر شب ساعت ۲۰ به صورت رایگان برای شهروندان به نمایش درمی‌آید.