اخبار موسسه تصویر شهر

هاشم میرزاخانی خبر داد:
Image

هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر در خصوص راه اندازی کارگاه ماسک در پردیس سینمایی رازی گفت: تولید ماسک توسط کارکنان سینماهایمان تا شکست کرونا ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به همراه جمعی از مدیران و معاونان این سازمان، روز گذشته بیست و پنجم آذرماه از روند تولید ماسک در پردیس سینمایی رازی در جنوب شهر تهران که با مشارکت بخش خصوصی و گروه جهادی ققنوس راه اندازی شده است، بازدید کرد و به تمام دست اندرکاران کارگاه ماسک که برای کمک به هموطنان در این شرایط مشارکت می‌کنند، خسته نباشید گفت. 

بنابراین گزارش، هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر درباره هدف از راه اندازی کارگاه ماسک در پردیس سینمایی رازی گفت: از ابتدای اسفندماه سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا در کشور سینماها طی دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تعامل با ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعطیل شد و فعالیت‌های فرهنگی و هنری در کشور تا به امروز تحت تاثیر این ویروس قرار گرفت که این مساله منجر شد حوزه سینما از نظر چرخش اقتصادی و اشاعه فرهنگ آسیب جدی ببیند.

وی همچنین گفت: با توجه به تعطیلی مداوم سینماها شاهد بیکاری کارکنانمان در سینماهای زیرمجموعه (ملت، تماشا، راگا و رازی)  بودیم که باعث شد علاوه بر خود ایشان، خانواده هایشان نیز دچار بحران شوند.

میرزاخانی افزود: از طرفی پس از گذشت نزدیک به یکسال از شیوع ویروس کرونا در کشور شاهد آن هستیم که نیاز مردم به اقلام بهداشتی از جمله ماسک به‌عنوان یکی از مهم‌ترینِ این اقلام نه‌تنها کاسته نشده بلکه افزایش بیشتری هم پیدا کرده است. بنابراین بر آن شدیم که در راستای اقتصاد مقاومتی و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی علاوه برای رفع نیاز جامعه، برای مبارزه با بحران بیکاری نیروهای انسانی در سینماهایمان چاره اندیشی کرده و کارگاه ماسک را راه اندازی کنیم.

مدیرعامل موسسه تصویر شهر تصریح کرد: این کارگاه در راستای تامین ماسک مورد نیاز مردم و توزیع مناسب آن بین مردم، داروخانه ها، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی فعال شده است. این ماسک های بهداشتی با دستگاه های تمام مکانیزه و با درجه کیفی بالا به صورت تمام آلتراسونیک، دو لایه اسپان باند و یک لایه مِلت بلون در بسته های 50 عددی تولید و توزیع می شود. در حال حاضر روزانه صدهزار ماسک بهداشتی تولید می شود که در صورت ثبت سفارش بیشتر امکان تولید ماسک تا تعداد پانصدهزار عدد نیز وجود دارد و تمامی هنرمندان و صنوف سینمایی می توانند جهت تهیه ماسک از این مجموعه از تخفیف مناسب برخوردار شوند.

وی در ادامه گفت: در این کارگاه در هر شیفت روزانه 30 نفر مشغول به فعالیت هستند و تولید ماسک با کمک ایشان تا شکست صد در صدی کرونا ادامه دارد.

هاشم میرزاخانی در پایان گفت: خدا را شاکریم که در این روزهایی که با معضل بیکاری علی الخصوص در حوزه فرهنگ در کشور مواجه هستیم توانسته ایم با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تمام کارکنان سینماهایمان رو حفظ کنیم و امیدواریم که با همت مسئولان و تلاش کادر پزشکان و پرستاران از یک سو و از سوی دیگر خواست و اراده ملی عموم مردم برای رعایت بیشتر نکات بهداشتی در آینده‌ای نزدیک شاهد فروکش کردن ویروس کرونا و رخت بر بستن این میهمان ناخوانده در کشور باشیم و بار دیگر با قدرت و روحیه‌ای مضاعف به فعالیت های پیشین خود بازگردیم.