اخبار موسسه تصویر شهر

Image

موسسه تصویر شهر با یک فیلم و یک انیمیشن سینمایی در بخش مسابقه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. پس از اعلام لیست فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر توسط دبیر این رویداد سینمایی، فیلم...

موسسه تصویر شهر با یک فیلم و یک انیمیشن سینمایی در بخش مسابقه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، پس از اعلام لیست فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر توسط دبیر این رویداد سینمایی، فیلم سینمایی «سرو زیر آب» و انیمیشین سینمایی «فیلیشاه» از تولیدات مشارکتی این موسسه نیز در بین آثار بخش مسابقه جشنواره حضور دارد.  

بنابراین گزارش، «سرو زیرآب» جدیدترین ساخته محمدعلی باشه آهنگر به تهیه کنندگی سیدحامد حسینی است که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری و موسسه تصویر شهر تولید شده است.

محمدعلی باشه آهنگر در ششمین کار سینمایی خود به تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی به سراغ شهدای گمنام و اتفاقاتی که در معراج شهدا و نورد لوله اهواز افتاده، رفته است.

رضا بهبودی، بابک حمیدیان، مسعود رایگان، مینا ساداتی، همایون ارشادی، هومن برق نورد، حسین باشه‌آهنگر، شهرام حقیقت‌دوست، ستاره اسکندری، مهتاب نصیرپور، فرخ نعمتی، هادی قمیشی و...  از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم جلوی دوربین علیرضا زرین دست رفتند.

انیمیشین سینمایی «فیلشاه» به عنوان محصول جدید گروه «هنرپویا» با سرمایه گذاری این گروه به عنوان یک کمپانی خصوصی، بنیاد سینمایی فارابی و موسسه تصویرشهر تولید شده است. که در این رویداد سینمایی، با آثار رئال رقابت می کند.

«فیلشاه» به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه کنندگی حامد جعفری، انیمیشنی 90 دقیقه ای است که در تولید آن بیش از 200 نفر مشارکت داشته‌اند. داستان «فیلشاه» در جنگلی در آفریقا رقم می‌خورد. رئیس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می ‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه «شادفیل» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می ‌شود.