اخبار موسسه تصویر شهر

Image

چهارشنبه 18 اسفند ماه طی مراسمی که به همت حجت الاسلام زائری و محمد رسولی شاعر و فعال فرهنگی در موسسه سرچشمه برگزار شد، خانواده شهید لاجوردی و حداد عادل از عوامل ماجرای نیمروز تقدیر کردند.

چهارشنبه 18 اسفند ماه طی مراسمی که به همت حجت الاسلام زائری و محمد رسولی شاعر و فعال فرهنگی در موسسه سرچشمه برگزار شد، خانواده شهید لاجوردی و حداد عادل از عوامل ماجرای نیمروز تقدیر کردند.
این مراسم شب گذشته 18 اسفند ماه با حضور چهره های سیاسی، فرهنگی همچون الیاس حضرتی، حداد عادل، خانواده شهیدان باهنر، لاجوردی، باکری، شیرودی، عبدالهی،اندرزگو، کریمی، سید محمد حسینی وزیر ارشاد سابق، سعید اوحدی، دکتر شاکری، حجت الاسلام سرلک، سعید بیابانکی، مهدی طالقانی و .... برگزار شد.
پس از نمایش فیلم، پسر دکترلاجوردی عنوان کرد:از عوامل این فیلم فاخر تشکر میکنم، موضوع «ماجرای نیمروز» درباره منافقین است. این افراد به دلیل نفاق که ذات آنهاست همچنان در حال فعالیت هستند. بهتر است پیوندی بین ادبیات فاخر در هنر و کلمات قرآنی و نهج البلاغه ایجاد کنیم تا بتوانیم شیوه مبارزه با آنها را بیشتر نشان دهیم.
در ادامه پسر شهید باهنرافزود:من فکر میکنم چنین آثاری زبان تاثیرگذار امروز ماست که به نسل بعدی منتقل می شود. جای چنین فیلم هایی در سینمای ایران کم است. عوامل «ماجرای نیمروز» حرکت خوبی را شروع کردند و امیدوارم ادامه پیدا کند.
همچنین پسر شهید شیرودی ادامه داد:نسل جدید شاید اطلاع نداشته باشند که منافقین از کفار هم بدتر هستند. با ساخت چنین اثاری می توان به نسل بعد نشان داد که با این همه عداوتی که برای نظام انقلاب اسلامی وجود داشته و دارد، چطور این نظام همچنان با قدرت ایستادگی می کند.
حداد عادل در ادامه بیان کرد:این فیلم چند پیام دارد. اینکه ما برای حفظ انقلاب چقدر زحمت کشیده ایم و نسل جدید اینها را با پوست و گوشت خود لمس کنند. این انقلاب نه به سادگی به پیروزی رسیده و نه به سادگی حفظ شده است. این فیلم ماجرای یک نیمروز است و شما بدانید چقدر از این روزها در انقلاب را پشت سر گذاشتیم.
او افزود:حالا منافقین کجا هستند؟حالا در پاریس چه می کنند؟ حالا در لباس آزادیخواهی مورد پشتیبانی کشورهای دیگر همچون امریکا قرار می گیرند. نسل امروز بدانند هیچ چیز عوض نشده است. ملت باید هوشیار باشند و نباید به آنها خوش بین بود. نسل جوان که آن روزها را ندیده است، باید با چشم باز به امروز نگاه کند.
پدر شهید علی آقا عبدالهی در ادامه این مراسم گفت:من جانباز ترور در سال 60 هستم. جای چنین فیلم هایی در سینما خالی بود. خیلی خوشحالم که امروز فرصتی شد تا «ماجرای نیمروز» را ببینم.
پسر شهید عباس کریمی در پایان گفت:همیشه عنوان می شود که شهدا با اطرافیان خود ارتباط خوبی داشتند. شاید شنیدن چنین جملاتی کلیشه باشد. اما واقعیت همین است. کسی که نسبت به خانواده و همسایه و آشنایانش بی تفاوت نباشد، نسبت به کشور و سرزمین خود هم بی تفاوت نیست. این همان کاری است که عوامل «ماجرای نیمروز» انجام دادند و نسبت به تاریخ کشور خود بی تفاوت نبودند.
در پایان این مراسم از عوامل و بازیگران فیلم تقدیر و قدردانی شد و تمامی چهره های فرهنگی و عوامل فیلم به رسم یادبود پوستر «ماجرای نیمروز» را امضا کردند.