اخبار موسسه تصویر شهر

هادی مقدم دوست؛
Image

داور بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر معتقد است که افزایش سالن ها در پردیس هایی سینمایی، فرصتی برای اکران فیلم هایی جز فیلم های کمدی را فراهم می کند. هادی مقدم دوست درباره تاثیر افزایش تعداد سالن های پردیس ملت...

هادی مقدم دوست از داوران بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر درباره تاثیر افزایش تعداد سالن های پردیس سینمایی ملت در روند اکران فیلم ها و جذب بیشتر مخاطب به ایرنا، گفت: بسیاری از فیلمسازان از تبعیض در اکران گله می کنند و معتقدند که به آن ها سانس و سالن داده نمی شود و بیشتر سانس ها در اختیار فیلم‌های کمدی و گیشه ایست. 

وی اضافه کرد: زمانی که سالن های پردیس ها افزایش پیدا می کند، یک پردیس نمی تواند در همه سالن هایش فیلم های کمدی پرفروش را اکران کند و ناچار می شود که فیلم های دیگر را هم نمایش دهد.

کارگردان فیلم سر به مهر با اشاره به اینکه افزایش سالن ها حرکت مثبتی است، ادامه داد:  بنابراین چندسالنه شدن یک سینما یا اصطلاحا یک پردیس، از تعداد سینماهای تک سالنه خیلی بهتر است و اتوماتیک وار باعث می شود که فیلم های غیرکمدی هم سالن در اختیار داشته باشند  و این موضوع  باعث افزایش میزان رضایتمندی در اکران ها می شود. در نهایت، این افزایش سالن در پردیس ملت را تبریک می گویم.

سالن های جدید پردیس سینمایی ملت شامل: شش سالن نمایش، یک سالن همایش چند منظوره و همچنین فود کورت، کافی شاپ و پارکینگ با ظرفیت ۷۰۰ واحد با حضور شهردار تهران، رییس سازمان سینمایی و مدیران شهرداری و ارشاد، هنرمندان و سینماگران هفتم بهمن ماه افتتاح شد که این پردیس سینمایی با افتتاح سالن‌های جدید و نیز بازسازی شدن سالن‌های موجود، ظرفیت خود را به ۱۹۰۰ صندلی با تعداد متنوع از ۵۰ تا ۳۱۰ صندلی افزایش داد که همزمان با جشنواره فیلم فجر با میزبانی اهالی رسانه و هنرمندان به ناوگان اکران اضافه و به بهره برداری می‌رسد.

منبع: خبرگزاری ایرنا