اخبار موسسه تصویر شهر

Image

هاشم میرزاخانی مدیر عامل موسسه تصویر شهر می‌گوید: معتقد است محتوای خوب و مناسب که مخاطب را ترغیب به آمدن به سینما کند نیز در حال حاضر وجود ندارد و باید برای این مساله چاره اندیشی کرد.

با ادامه دار شدن اوضاع کرونایی که حالا بیش از ۶ ماه از آن می گذرد، سینماداران از نگرانی‌های خود درباره خالی ماندن سالن‌های سینما می گویند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، تعدادی از صاحبان سینما معتقدند زنگ خطر ورشکستگی کامل سینما در حال به صدا در آمدن است و باید فکری به حال آن کرد.
هاشم میرزاخانی مدیر عامل موسسه تصویر شهر می‌گوید: به نظر می‌رسد حداقل تا سال آینده وضعیت سینما‌ها خالی از هر گونه مخاطب و فیلم خوب باشد چرا که هم شرایط کرونایی ادامه دارد و هم تهیه کنندگان فیلم‌های مهم حاضر نیستند فیلم شان در این موقعیت به روی پرده رود.
این مدیر سینمایی با اشاره به اینکه هر سال ۳۰ درصد فروش کل سال روی پرده در دو ماهه‌ی اول و در دو دوره‌ی مهم عید نوروز و همچنین عید سعید فطر بود اضافه می‌کند: حالا با وجود گذشت شش ماه از سال مجموع فروش فیلم‌ها در تمام سالن‌های سینما چیزی نزدیک به ۳ میلیارد است که می‌توان گفت در مقایسه با هر سال این موقع نزدیک به هیچ است.
میرزاخانی علاوه بر اینکه کرونا را عامل مهم این اتفاق میداند، اما معتقد است محتوای خوب و مناسب که مخاطب را ترغیب به آمدن به سینما کند نیز در حال حاضر وجود ندارد و باید برای این مساله چاره اندیشی کرد.
وی نقش دولت را در این باره مهم میداند و می‌گوید:
اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تضمین دادن به تهیه کنندگانِ آثار با محتوا و فیلم‌های فرهنگی و خوش ساخت، کمک کند تا فیلم‌های آن‌ها بدون نگرانی از شکست مالی روی پرده برود شاید هم تهیه کنندگان به نمایش عمومی فیلم شان راضی شوند و هم مخاطبان برای آمدن به سالن‌های سینما برای تماشای یک فیلم ارزشمند انگیزه پیدا کنند، در واقع این کار هم حمایت از پخش است و هم نمایش فیلم و بخشی از نگرانی‌های تهیه کنندگان و سینماداران را از بین خواهد برد. 

لینک گفت و گو: خبرگزاری صدا و سیما