اخبار موسسه تصویر شهر

مدیر پردیس ملت:
Image

دکتر مریم جلالی در مورد وضعیت فروش فیلم ها در این ماه توضیح داد: علی رغم اینکه همه می دانیم ماه رمضان با ویژگی های خاص خود همراه است اما نوع و حال و هوای فیلم ها هم در جذب مخاطب تاثیر بسیاری دارد؛...

دکتر مریم جلالی در مورد وضعیت فروش فیلم ها در این ماه توضیح داد: علی رغم اینکه همه می دانیم ماه رمضان با  ویژگی های خاص خود همراه است اما نوع و حال و هوای فیلم ها هم در جذب مخاطب تاثیر بسیاری دارد؛ همچنین قرار گرفتن ماه رمضان در فصل های گرم سال ویژگی دیگری در چرخش مالی فیلم ها قلمداد شود ضمن اینکه تسهیلاتی هم که سینماها برای مخاطبان در نظر می گیرند از عوامل دیگر فروش فیلم هاست.

وی ادامه داد: سال گذشته فیلم های بیشتری در این ماه نمایش داده شد اما امسال تعداد فیلم ها کمتر بود با این حال ما با افت مخاطب مواجه نبودیم هرچند قیمت بلیت فیلم ها هم با افزایش همراه بود.

جلالی در بخش دیگری از صحبت خود با اشاره به وقایع اجتماعی اخیر و تاثیر آن روی گیشه فیلم ها گفت: قطعا سینماها با ریزش نسبی مواجه بودند همزمان  مسابقات فوتبال و والیبال هم در این ایام در سبد فرهنگی مردم قرار گرفت و این مسئله کمی ذائقه مردم را تغییر داد.

مدیر پردیس سینمایی ملت افزود: با این وجود فیلم «نهنگ عنبر ۲» در صدر فروش فیلم ها در این ماه قرار داشت و توانست ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کند؛ همچنین، فیلم «ویلایی ها» «برادرم خسرو» و «زیر سقف دودی» هم گیشه قابل توجهی داشتند.

وی در ادامه با اشاره به این نکته که پردیس سینمایی ملت سالن های زیادی دارد گفت: مخاطبین پردیس سینمایی ملت با مخاطبین مجموعه های تجاری سینمایی کاملا فرق می کنند. این گروه تماشاگران از قبل فیلم هایشان را به صورت اینترنتی خرید می کنند. اما معمولا مخاطبین مجموعه های تجاری در کنار خرید از فروشگاها سری هم به سینما  می زنند.

جلالی با بیان اینکه تماشاگران پردیس سینمایی ملت برای فیلم دیدن از قبل تدارک می بینند گفت: ما هم تلاش به عنوان سینمادار تلاش می کنیم امکانات لازم را برای مخاطبانمان فراهم کنیم همچنین تلاش ما این است که برای مخاطبی که به سینما ملت می آید تنوع انتخاب فیلم ارائه دهیم. مثلا فیلم «تیک آف» را هم در سانس هایی به نمایش گذاشتیم.