اخبار موسسه تصویر شهر

محمدمهدی عسگرپور
Image

محمدمهدی عسگرپور کارگردان، تهیه کننده و نویسنده، مدیرعامل سابق خانه سینما در اکران خصوصی فیلم «ماجان» که تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد از شرایط اکران این فیلم گلایه کرد. اکران خصوصی فیلم سینمایی «ماجان» شب گذشته با حضور ...

محمدمهدی عسگرپور کارگردان، تهیه کننده و نویسنده، مدیرعامل سابق خانه سینما در اکران خصوصی فیلم «ماجان» که تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد از شرایط اکران این فیلم گلایه کرد.
اکران خصوصی فیلم سینمایی «ماجان» شب گذشته با حضور رحمان سیفی‌آزاد (کارگردان)، محمدمهدی عسگرپور (تهیه‌کننده) و مهتاب کرامتی، فرهاد اصلانی، سیما تیرانداز و بهنوش بختیاری (بازیگران) در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد.
ماجان می‌توانست زمان بهتری اکران شود/وضعیت فروش قابل پیشبینی نیست
محمدمهدی عسگرپور تهیه‌کننده این اثر در گفت‌وگو با رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری درباره پیوستن خود به این پروژه توضیح داد: این فیلم اولین تجربه رحمان سیفی آزاد در مقام کارگردانی است. تلاش کردم شرایطی فراهم شود که او با دست باز بتواند نخستین فیلم خود را بسازد. 
 
او ادامه داد: این فیلمنامه در موسسه تصویر شهر وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، تصویب شده بود و تهیه‌کنندگان دیگری برای تولید آن در نظر گرفته شده بودند و پیشنهاد این موسسه به من در زمینه کارگردانی بود که در نهایت من تهیه‌کنندگی آن را بر عهده گرفتم.
 
این کارگردان و تهیه‌کننده شناخته شده درباره شرایط تولید و نمایش «ماجان» گفت: شرایط تولید این فیلم مثل خیلی از فیلم‌های دیگر بود و زمان اکرانش می‌توانست زمان بهتری باشد اما شرایط اکران اساسا بحرانی است. بحث مافیای اکران بحثی انحرافی است چون گردش اقتصادی سینمای ما نمی تواند درست شود ولی ما به یک به هم ریختگی مواجهیم. به همین دلیل از نظر من باید ایستاد و دید چه می شود و می توان حرف‌های عوام پسندانه نیز مطرح کرد. آیا با مهندسی معکوس می توانیم از فیلم‌های پرفروش، وضعیت فرهنگ را استخراج کرد؟ اما این موضوع نسبی است و با توجه به شرایط و با توجه به بهم ریختگی هایی که وجود دارد، قابل پیش بینی نیست.