اخبار موسسه تصویر شهر

Image

نمایشگاه انفرادی نقاشی «آسپا» به کوشش و گردآوری بهناز فرید درگالری پردیس ملت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، نمایشگاه نقاشی «آسپا» روز جمعه 23 تیرماه ماه 1402 از ساعت 17 در گالری پردیس ملت افتتاح می شود.

بهناز فرید که تجربه برگزاری چندین نمایشگاه گروهی نقاشی را داشته است، درباره آسپا می گوید: آسپا در ریشه شناسی پارسی باستان اسب است. باشنده ای که طی تاریخ بهترین یاور انسان به شمار می رفت. اسب در متون ادبی نیز پیوندی ناگسستنی با زندگی دارد، چه در تجلی مقدس مینوی اش همراه با ایزدان و چه در تجلی خاکی و زمینی اش.

مجموعه آسپا تجربه ی همزیستی سالیان عمر هنرمندی است که در قرابت این باشندگان مقدس و افسانه ای در شکل ناخودآگاه (اسطوره) و خودآگاه (خرد) گام برداشته است. این مجموعه یادآور آفرینش تمدنی است در فلات ایران که با پیوند این دو امر یادواره ای از همزیستی انسان و این باشنده ی مقدس یعنی اسب، جلوه ای جاودانه را در خاطره می سازد.

نمایشگاه «آسپا» روز جمعه بیست و سوم تیرماه 1402 از ساعت 17 الی 20 در گالری پردیس ملت افتتاح می شود و تا چهارم مردادماه ادامه دارد.

علاقمندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه همه روزه از ساعت 11 الی 19 و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 15 الی 19 به گالری پردیس ملت به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، طبقه منفی 2 مراجعه کنند.