اخبار موسسه تصویر شهر

Image

نخستین نمایشگاه گروهی نقاشی در پاسداشت جلیل ضیاء­پور با عنوان «یادواره» روز جمعه 24 آذرماه 1402 از ساعت 16در گالری پردیس ملت برپا می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان شهلا آرمین، مرتضی اسدی، ایرج اسکندری، حمید آغالر، فاطمه بهرامی، پری بیانی، مژگان توکلی نیا، حبیب توحیدی، مهدی حبیبی، منصور حسامی کرمانی، مهدی حسینی، علیرضا دهقان، حسن رزمخواه، رحیم سلیمانی، داریوش فرد دهکردی، عطیه مرکزی، افسون منتظری، نادر موسوی فاطمی، علی ندایی، جواد نوبهار و داور یوسفی،  به کوشش و گردآوری افسون منتظری به نمایش در می آید.

در بیانیه این نمایشگاه آمده است: جمعی از هنر آموختگان دانشگاه هنر، که گام­های نخستین آموزش­های آکادمیک را در نیمه اول دهه 60، تحت آموزه­های استادان پیشگام در هنر مدرن ایران (نسل اول و دوم) برداشته اند، پس از گذشت چهار دهه فعالیت پی در پی یا متناوب، بر این باور هستند که رشد و شکوفایی­شان در هنرهای تجسمی، مرهون آموزه­های «هنری، آموزشی و پژوهشی» پیشکسوتان نوگرای ایران بوده است.

در اين راستا، برای ادای احترام، قدردانی و در کسوت شاگردی، اقدام به برگزاری مجموعه نمایشگاه­هایی با عنوان «یادواره» کرده اند، تا قدمی موثر برای معرفی و یادآوری تلاش­های این بزرگان به نسل­های پیش رو برداشته باشند. سعی بر این است، این رویدادها، با حضور و همراهی مشتاقان و علاقه مندان، در شان والای بزرگان هنر مدرن ایران برگزار شود.

زنده یاد جلیل ضیاء­پور نقاش، پژوهشگر، مولف و استاد دانشگاه بود که از او به عنوان پدر نقاشی مدرن ایرانی یاد   می شود، وی در طول فعالیت هنری و فرهنگی خود، بیش از 85 سخنرانی، ارائه بیش از 70 مقاله فرهنگی، هنری، تالیف 28 عنوان کتاب و خلق نزدیک به 40 اثر نقاشی و دو مجسمه برای جامعه هنری برجای گذاشته است. ضیاء­پور از پایه گذاران انجمن هنری خروس جنگی بوده است.

مراسم سخنرانی نیز در روز جمعه 8 دی ماه با حضور و سخنرانی عباس مشهدی زاده و محمدرضا مریدی، ساعت 16 الی 18 برگزار خواهد شد.

نمایشگاه «یادواره» روز جمعه 24 آذرماه 1402 از ساعت 16 الی 20 در گالری پردیس ملت افتتاح می شود و تا 8 دی ماه ادامه دارد.

 علاقمندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه همه روزه به غیر از 25 و 26 آذرماه از ساعت 11 الی 21 و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 15 الی 21 به گالری پردیس ملت به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، طبقه منفی 2 مراجعه کنند.