اخبار موسسه تصویر شهر

Image

نمایشگاه گروهی نقاشی‌خط «اکنونِ من» به کوشش و گردآوری احمد آریامنش و با حضور ۲۵ هنرمند، روز جمعه ۷ مهرماه ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ در گالری پردیس ملت افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، احمد آریامنش درباره این نمایشگاه با موضوعیت نقاشیِ حروف است، گفت:  زیبنده، آن باشد که هر انسان پیش از انجام هر کار و ‌عملی به آن نیک بیاندیشد و تأملی چند نماید.

وی افزود: خوشبختانه امروزه در نمایش آثار بسیاری از هنرمندان ژرف اندیش شاهد پیوست بیانیه (استیتمنت) هستیم که حاکی از دغدغه ها، جهان بینی و زاویه‌ی نگاه هنرمند به جهان پیرامونش و هدف و رویکرد او در پدید آوردن اثر خویش است که باعث درک و تفسیر بهتر ما از اثر خواهد بود.

لذا نمایشگاه حاضر حاصل تلاش هنرمندانی است که با وجود فراز و فرودهای بسیار و با تکیه بر تجربه¬های بیش و کم‌شان، بر پایه‌ی این رویکرد شکل گرفته است.

آریامنش همچنین در مورد آثاری که قرار است در این نمایشگاه به نمایش درآید، گفت: این آثار مبتنی بر نگاه منحصر به فرد، متنوع و گاه متضاد آنان که برخاسته از درک شخصی هر هنرمند از جهان پیرامون خویش است که با مدد از موتیف‌های خطی، نقاشانه به تصویر در آمده و تلاش می کند که هر چه بیشتر مخاطب را به مرزهای فکری و دنیای متفاوت احساس و ادراک خود نزدیک کند.

این هنرمند در پایان ابراز امیدواری کرد که تماشای این آثار بتواند دریچه ای هرچند کوچک را به سمت تجربه ای نو برای مخاطب خود بگشاید.

فهیمه آریادوست، نادر احمری، حمیده احسانی، زینب بابایی، حدیث بیرانوند، سیما پایا، صبا پناهی، ساناز تقی پور، سعید چهرزاد، اعظم حبی، آزاده خسروی، سما سلوکی، فرانک صابری، سیدعمار صفوی، رضوان عادلی، مینا عبدی، افسانه فتح اله نژاد، سارا فرح نیا، مونا فریدونی، فرشید فقیهی، حمید قمصری، میلاد قهرمانی، محدثه محتشمی، مهسا مهرسا و مسلیم (کیا) وثوقی کیا از جمله هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

نمایشگاه «اکنونِ من» روز جمعه هفتم مهرماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در گالری پردیس ملت افتتاح می شود و تا ۲۱ مهرماه ادامه دارد.

علاقمندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۱۹ و روزهای سه شنبه و پنجشنبه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ به گالری پردیس ملت به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.